Wspólnoty

Wspólnota Wieczernik

To Wspólnota modlitewna, która pod swe skrzydła zabiera każdego dnia wszystkich kapłanów naszej parafii, wszystkich razem i każdego z osobna, bez wyjątku. Każdego dnia tygodnia kilka osób ze Wspólnoty modli się naszą wspólnotową modlitwą ( Święty Michale Archaniele…) i dokłada do tej modlitwy coś od siebie. Raz w miesiącu spotykamy się wszyscy, kto tylko może, na wspólnej Eucharystii w intencji Wspólnoty, Jej Opiekuna, a także w intencji Naszych księży. Spotkanie takie mamy w każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00.

A po co to wszystko – ktoś zapyta, jakaś wspólnota, a przecież ja się modlę za kapłanów każdego dnia.

A ja na to odpowiem, gdy się czymś cieszysz, nie masz ochoty podzielić się tą radością z innymi? Gdy cierpisz, nie szukasz pocieszenia u kogoś bliskiego i drogiego? Gdy trzeba coś zrobić, czy nie lepiej wykonać to wspólnymi siłami? Przecież to są zaczątki wspólnoty. A parafia to nie wspólnota? Księża, którzy są do naszej dyspozycji jako Szafarze Sakramentów nie należą do tej wspólnoty? Przecież Oni swą ofiarnością tak mocno przybliżają nam Niebo. Chyba warto za ten wielki dar podziękować. Oczywiście można robić to w pojedynkę, i dobrze, że są osoby, które o takiej modlitwie pamiętają, ale sam Pan Jezus powiedział : „Gdzie dwóch albo trzech …”.

Dlaczego zatem nie skorzystać z doskonałej formy wspólnotowej modlitwy, którą „zareklamował” sam Jezus? Czy jesteś w stanie wymyślić coś lepszego?

Od września 2020 r. Wspólnotą opiekuje się ks. Piotr Borgosz, a posługę odpowiedzialnej za wspólnotę pełni Urszula Januła.