Aktualności Zaproszenia

Prymicje w naszej parafii – niedziela, 2 lipca 2017 – relacja

W niedzielę, 2 lipca, nasza parafia i nasza Wspólnota parafialna przeżywała uroczystość. Były nią kolejne, już dziewiąte w historii parafii, Prymicje.

Kolejnym kapłanem (prezbiterem) z naszej parafii jest o. Wojciech Wójtowicz OSB.

Wcześniej przez wiele lat posługiwał w parafii jako ministrant, lektor oraz animator Służby Liturgicznej. W 2004 roku wstąpił do klasztoru Ojców Benedyktynów w Tyńcu.

W zeszłym roku przyjął tam święcenia diakonatu (w niedzielę 26 czerwca 2016), a w tym roku święcenia prezbiteratu – święcenia kapłańskie (w niedzielę 25 czerwca 2017).

Uroczystą Mszę św. Prymicyjną w parafii odprawił w niedzielę, 2 lipca 2017, o godz. 12:00.

Kazanie na tej uroczystości wygłosił ks. Marcin Sandok (ówczesny opiekun ministrantów naszej parafii, tj w 2004 roku //2002 – 2008). Można je poniżej wysłuchać:

Na zakończenie Mszy św. udzielił błogosławieństwa prymicyjnego – najpierw obecnym kapłanom, następnie obecnym klerykom z naszej parafii, a na koniec wszystkim zebranym wiernym.

W chwili obecnej, i już do końca życia, będzie posługiwał w klasztorze Ojców Benedyktynów w Tyńcu.

Całe nagranie audio Mszy św. Prymicyjnej można odsłuchać poniżej:

Poniżej można obejrzeć zdjęcia z uroczystości.