Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu

03.12.2017 – 10.12.2017

I NIEDZIELA ADWENTU

1. RORATY – Msza św. ku czci NMP w Adwencie – codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 8:00. Szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami. Wcześniej, od 17:45, nauka śpiewu i pieśni roratnich.
2. UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP – w piątek, 8 grudnia. Msze św. w tym dniu o 7:00, 9:00, 18:00. Zachęcamy do udziału we Mszy św. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 (w tym dniu nie ma rorat). Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
3. ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE RODZIN, w ramach tzw. ”kolędy” – tradycyjnie rozpoczynamy w I Niedzielę Adwentu, tj w niedzielę 3 grudnia. W pierwszej kolejności odwiedzimy mieszkańców jednostki „B” osiedla:
Dzisiaj, w niedzielę 3 grudnia, od godz. 15:00, odwiedzimy mieszkańców bloków Doliny Miętusiej 16, 18, 20 i 35, natomiast w sobotę, 9 grudnia, od godz. 13:30, mieszkańców bloków Roztoki 3 (2 księży) i Roztoki 7 (2 księży).
Dziękujemy za otwarte drzwi i przyjęcie duszpasterza. Dalszy plan kolędy, do nowego roku, podany jest w dzisiejszym „Odkupicielu” oraz w gablotkach.
4. WYJAZD DO WIEDNIA – w poniedziałek, 11 grudnia. Wyjazd o godz. 6:30, powrót około północy. Koszt wyjazdu: 100 zł (za przejazd). Zapisy w zakrystii, najpóźniej do środy 6 grudnia.
5. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA – przypada w tym tygodniu – stosowne nabożeństwo w tym dniu w ramach Mszy św. o 8:00 i 18:00
6. STRAŻ HONOROWA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA – spotyka się w czwartek na Mszy o 18:00, potem w kaplicy.
7. RYCERSTWO NIEPOKALANEJ – spotyka się w piątek na Mszy o godz. 9:00, następnie w sali.
8. GRUPA MODLITWY ŚW. OJCA PIO – spotyka się w piątek na Mszy św. o godz. 18:00.
9. SCHOLA – spotyka się w piątek, o godz. 17:00 w salce.
10. KOLEKTA PRZYSZŁEJ NIEDZIELI – miesięczna, przeznaczona będzie na nasz kościół.
11. OPŁATKI I ŚWIECE „CARITAS” – można nabywać od dzisiaj w zakrystii.
12. WYPOMINKI ROCZNE – zostały umieszczone na naszej stronie parafialnej. Prosimy o ich sprawdzenie, a w przypadku ewentualnych błędów o kontakt z ks. Markiem.
13. RÓŻANIEC JASNOGÓRSKI – w Adwencie, we wtorek o 17:15.
14. NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY – w Adwencie, w środę o 17:15.
15. CHORYCH – przed świętami, odwiedzimy z posługą sakramentalną, w sobotę 16 grudnia.

16. Nasza parafia wzbogaciła się o siedmiu nowych ministrantów:
Maksymilian Drewniak, Paweł Kołacz, Piotr Kozieł, Olivier Kukla, Artur Lipiński, Łukasz Oczko, Gabriel Zontek
oraz dwóch lektorów:
Oskar Szczyrk, Dominik Trzop.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy wielu łask Bożych i ofiarnej służby przy ołtarzu!

17. PORADNIA PRAWNA – funkcjonuje w każdy czwartek, w godzinach od 17:00 do 19:00 w tzw. drugiej kancelarii parafialnej.