Aktualności Zaproszenia

SACRUM IN MUSICA w naszym kościele (16 kwietnia 2018)

W miniony poniedziałek 16 kwietnia, w naszym kościele, odbyła się inauguracja XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu „Sacrum in Musica” .
Uroczystego otwarcia tegorocznego festiwalu dokonał Ks. Bp Roman Pindel, Biskup Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
Po krótkim słowie Ks. Biskupa, wysłuchaliśmy „Oratorium SANCTUS” Włodzimierza Korcza w wykonaniu Bielskiej Orkiestry Festiwalowej, wraz z kompozytorem przy fortepianie / instrumentach klawiszowych, oraz Bielskiego Chóru Kameralnego i Chóru Akademii Techniczno-Humanistycznej z dyrygentem Tadeuszem Wicherkiem, oraz solistów:
Alicji Majewskiej, Doroty Osińskiej, Olgi Bończyk, Janusza Szroma, Grzegorza Wilka oraz Jacka Wójcickiego …
organizatorom i wykonawcom dziękujemy za niezapomnianą ucztę duchową i muzyczną.