Ogłoszenia – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

13.05.2018 – 20.05.2018

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. NABOŻEŃSTWA MAJOWE, ku czci Najświętszej Maryi Panny – codziennie, przez cały miesiąc maj – w niedzielę o 16:30, a w tygodniu o godz. 17:30 (w tym tygodniu z wyjątkiem niedzieli, 13 maja, z racji Nabożeństwa Fatimskiego, oraz środy, 16 maja, z racji Bierzmowania w naszej parafii)
2. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE – pierwsze w tym roku, dzisiaj, w niedzielę 13 maja, o godz. 17:00. Rozpoczniemy je Mszą św., następnie różaniec i procesja. Z tej racji w dniu dzisiejszym nie będzie nabożeństwa majowego przed Mszą św.
3. UDZIELENIE SAKRAMENTU BIERZMOWANIA w naszej parafii odbędzie się w środę 16 maja o godz. 17:00. Uroczystość rozpoczniemy o 16:30 nabożeństwem. Sakramentu udzieli Ksiądz Biskup Piotr Greger. Na uroczystość zapraszamy również rodziców, rodzeństwo oraz innych krewnych młodzieży przyjmującej Sakrament Bierzmowania.
Próby przed bierzmowaniem – w poniedziałek 14 maja o 18:40 a także, wraz ze świadkami, we wtorek 15 maja, również o 18:40; Sakrament spowiedzi – we wtorek 15 maja o godz. 17.00.
4. UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ – w przyszłą niedzielę 20 maja, o godz. 10:30. Pamiętajmy, że ławki w kościele w tym dniu, na tej Mszy św. będą zarezerwowane dla dzieci oraz dla Ich rodzin.
5. AKCJA KATOLICKA – uczestniczy w czwartek we Mszy św. o godz. 18:00. Następnie spotkanie.
6. GRUPA MODLITWY ŚW. OJCA PIO – spotyka się w sobotę, 19 maja, o godz. 19:00.
7. KOLEKTA CHARYTATYWNA – na obiady dzieciom w szkole i doraźną pomoc potrzebującym, w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła. Będą zbierały Panie z Zespołu Charytatywnego. W imieniu tych, którzy będą obdarowani, serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę.
8. RÓŻANIEC JASNOGÓRSKI – we wtorek o 17:30, w ramach nabożeństwa majowego.
9. TRADYCYJNA PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN DO PIEKAR ŚLĄSKICH – w niedzielę, 27 maja. Wyjazd o godz. 7:00 rano. Koszt 35 zł.
Zapisy, do przyszłej niedzieli, w zakrystii. Zapraszamy do udziału również kobiety.

W dniu dzisiejszym (po Mszach św. o 9:00, 10:30 i 12:00)
zapraszamy, po raz pierwszy po przerwie, na kawę, herbatę i ciasto,
do naszej kawiarenki parafialnej, w salce na parterze domu katechetycznego.
Po tych Mszach św. zapraszamy także w kolejne niedziele.

ZAPRASZAMY

do kina Helios na film pt. „PAWEŁ, APOSTOŁ CHRYSTUSA. (Kino Helios znajduje się w centrum handlowym „Galeria Sfera”.

w dniu 22.05.2018br. (wtorek, godz. 19.00)

/cena biletu 12 zł/ – zapisy z wpłatą 12 zł w zakrystii.

Film opowiada o Świętym Pawle. Do scenariusza wykorzystano jedynie Pismo Święte. Jest to historia jednego z najzagorzalszych przeciwników Chrystusa, nawróconego faryzeusza, który dzięki swej wierze i oddaniu stał się najważniejszym, najbardziej wpływowym apostołem.