Aktualności Zaproszenia

Pomoc dla Rumunii

Pomoc dla Rumunii

Zachęcamy serdecznie do włączenia się w zbiórkę rzeczy dla ubogich i potrzebujących w Rumunii. Organizatorką zbiórki jest Agnieszka Nowak – wolontariuszka misyjna, która pracowała na placówkach misyjnych w Indiach oraz właśnie w Rumunii, w Bukareszcie, gdzie Siostry Karmelitanki Misjonarki oraz Bracia Misjonarze Miłości prowadzą domy reintegracyjne dla kobiet i mężczyzn. Przyjmują w nich ludzi bezdomnych, szczególnie matki z dziećmi (najczęściej są to ofiary przemocy oraz handlu ludźmi) oraz chorych i niepełnosprawnych mieszkających na ulicach i w kanałach. Są to osoby z bardzo dużym głodem emocjonalnym, z doświadczeniem głębokiej samotności, braku miłości, często bez nadziei i perspektyw na przyszłość. Osoby, które trafiają do domów reintegracyjnych, przychodzą właściwie bez niczego, dlatego zapewnia się im odzież, pożywienie, opiekę medyczną i psychologiczną, dokumenty oraz wszystko co wiąże się z utrzymaniem i codziennym funkcjonowaniem.

Obecnie najbardziej potrzebne są: BUTY (zimowe, półbuty, adidasy, sandały), a także KURTKI, SZALIKI, CZAPKI, SKARPETY, BIELIZNA.

Potrzebne są także CODZIENNE ŚRODKI CZYSTOŚCI – tj. mydła w płynie, żele pod prysznic, szampony, dezodoranty oraz proszki do prania. Obuwie, kurtki, szaliki, czapki itp. mogą być używane – ważne, aby nie były zniszczone i dobrze pełniły swoje funkcje.

Zbiórka rzeczy dla bezdomnych w Rumunii odbędzie się w naszej parafii
w dniu 2 lutego (sobota) w godz. 8.00-12.00 , w salkach parafialnych.

Zapraszamy do włączenia się w to misyjne dzieło.