Zaproszenia

Podziękowania – Słowa Wdzięczności

Słowa Wdzięczności

Bardzo Drodzy, 37 lat temu staliśmy się „Tkaczami” Kościoła, tego materialnego i duchowego. Dzisiaj jestem już na emeryturze ale w minioną niedzielę zorganizowaliście dla mnie piękne podziękowanie. A ponieważ nie wszyscy byliście na Sumie Odpustowej, więc chciałem jeszcze raz, tą drogą, wyrazić każdemu z Was słowa ogromnej wdzięczności.

Najpierw wszystkim Budowniczym i Ofiarodawcom, Chorym za cierpienie i modlitwę w intencji budowy Kościoła. Wszystkim ludziom dobrej woli spośród Was i Diecezji Katowickiej, gdzie przez 8 lat zbieraliśmy składki na budowę. Wszystkim Duszpasterzom, którzy pracowali w naszej parafii, w tym aktualnemu administratorowi ks. Piotrowi. Dziękuję grupom parafialnym i ich liderom:

Ministrantom,

Szafarzom Nadzwyczajnym Eucharystii

Oazie młodzieżowej i dziecięcej,

Oazie Rodzin,

Zespołowi Charytatywnemu,

Żywemu Różańcowi,

Akcji Katolickiej,

Scholi Parafialnej,

Rycerstwu Niepokalanej,

Rycerstwu Świętego Michała Archanioła,

Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa,

Grupie Ojca Pio,

Diakonii Liturgicznej Dorosłych,

Grupie Wieczernik,

Organistom, Kościelnym, Paniom posługującym w domu parafialnym.

Wszystkim, którzy często przez swoją anonimową pracę pomagali w utrzymaniu należytego porządku w kościele i wokół niego. Za przycinanie i sadzenie krzewów i drzew wokół kościoła, prowadzenie kawiarenki parafialnej, za sprzedaż czasopism religijnych, redakcję Odkupiciela, pielęgnowanie kwiatów, sprzątanie, tworzenie dekoracji kwiatowych, odśnieżanie i Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tworzenia naszej Wspólnoty kiedyś i obecnie.

Bardzo dziękuję za Waszą obecność w ubiegłą niedzielę, choć wielu z Was dawno już nie mieszka na terenie parafii.

Dziękuję za koncert Bielskiemu Chórowi Kameralnemu pod dyrekcją p. Beaty Borowskiej i Kapeli Beskidek pod dyrekcją p. Ilony Stolarek. Zaproszonym Gościom: Władzom miasta, Prezesowi Karpackiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom Szkoły Podstawowej nr 37, Pocztom Sztandarowym.

Dziękuję za życzenia, modlitwę, kwiaty, prezenty i wzruszające wpisy do Księgi Wdzięczności. I proszę nie zapominajcie o mnie w swojej modlitwie. „Niech Chrystus przez wiarę zawsze mieszka w sercach Waszych”. Bóg zapłać za wszystko.

Jeśli w czymś nie spełniłem woli Bożej to Przepraszam Miłosiernego Boga i Was

Wasz ks. Jerzy Fryczowski