Aktualności Zaproszenia

XX Parafialna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej – 11 listopada 2019

Do Matki po raz dwudziesty…

11 listopada 2019 roku już po raz dwudziesty pielgrzymowaliśmy do tronu Matki Boskiej Płaczącej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pierwsza parafialna modlitwa w sanktuarium pasyjnym znajdującym się na terenie Archidiecezji Krakowskiej miała miejsce z okazji Roku Jubileuszowego 2000. To wówczas w święto Niepodległości rozpoczęła się tradycja modlitwy w sanktuarium kalwaryjskim za: Ojczyznę, nasze rodziny, w tym także za całą naszą rodzinę parafialną. Po Eucharystii celebrowanej w Bazylice Matki Bożej Anielskiej, której przewodniczył ks. Piotr Borgosz, tradycyjnie był czas na modlitwę indywidualną, spotkania przy stole no i oczywiście na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Od ubiegłego roku nasze rozważania Męki Pańskiej przeżywamy w dwóch przestrzeniach, na dróżkach i w krużgankach. Każdy wedle swoich indywidualnych możliwości i kondycji może dzięki temu uczestniczyć w modlitwie karpackiej parafii. W tym roku towarzyszyły nam teksty rozważań autorstwa abp Marka Jędraszewskiego. Jak zaznaczył administrator parafii ma nadzieję na kontynuację dwudziestoletniej modlitwy Karpackiego w Kalwarii.


W poniedziałek 11 listopada, kontynuując naszą parafialną tradycję, wyruszyliśmy w już 20., jubileuszową, Parafialną Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej.
Po godz. 8:00, spod kościoła wyruszyły w tym roku 4 autokary … a ponadto wiele samochodów.
Po dotarciu do Bazyliki w Kalwarii, uczestniczyliśmy we Mszy św. o godz. 10:00. Przewodniczył jej ks. Proboszcz – ks. Piotr Borgosz.
Następnie przerwa na posiłek, a po niej wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową – jedna część o godz. 12:15 na Dróżkach Kalwaryjskich, a druga część o godz. 12:30 w bliskiej okolicy Bazyliki i krużgankach.
Gdy już wszyscy wrócili z Drogi Krzyżowej, to po krótkiej przerwie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Bielska.


Poniżej fotorelacja z wydarzenia