Aktualności Zaproszenia

Narodowa pielgrzymka do Rzymu w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II – zaproszenie

Program pielgrzymki w pliku PDF: Narodowa pielgrzymka do Rzymu

Narodowa pielgrzymka do Rzymu
w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II

Trasa podstawowa Bielsko-Biała, Wenecja, Loreto, Rzym, Monte Cassino, Pompeje, Asyż, Florencja, Padwa
Termin 13-22.05.2020
Cena 1890zł/os (przy min. 45 osób)
Zakwaterowanie 8 noclegów na terenie Włoch, hotele 3*: pokoje 2,3 osobowe.
Wyżywienie Śniadania (wzmocnione) oraz obiadokolacje (woda, inne napoje dodatkowo płatne)
Transport Autokar klasy LUX: klimatyzacja, video, DVD, mini-bar, toaleta
Ubezpieczenie KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR (TU EUROPA)
Przedstawiciele biura Pilot
TFG 10 zł (w cenie)
Dopłata obligatoryjna na realizację programu. 120 euro/ osoba – dopłata przeznaczona na realizację programu: bilety wstępu, płatne wjazdy do zwiedzanych miast, bilety komunikacji publicznej, zestaw słuchawkowy na cały pobyt, lokalnych przewodników zgodnie z przepisami, rejs statkiem po lagunie weneckiej, opłatę klimatyczną, pozostałych kosztów realizacji programu – kwota podlega rozliczeniu w zakresie ewentualnych zwrotów za niewykorzystane bilety wstępu/ bilety komunikacji publicznej. Koszty lokalnych przewodników/wjazdów do miast dzielone są na wszystkich uczestników wyjazdu.

PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ I – 13.05.2020 : Wyjazd z Bielska-Białej w godzinach nocnych. Nocny przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię, po drodze organizowane są postoje na toaletę.

DZIEŃ II–14.05.2020: Przyjazd w godzinach okołopołudniowych do Lido di Jesolo, czas na odpoczynek nad morzem/spacer po miejscowości. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem obiadokolacja i nocleg (1).

DZIEŃ III–15.05.2020: Po śniadaniu wykwaterowanie i przeprawa do WENECJI – rejs statkiem po lagunie Weneckiej. Modlitwa w Bazylice św. Marka oraz zwiedzanie miasta – spacer wśród licznych kanałów i mostów podczas którego zobaczymy min. Pałac Dożów, Most Westchnień i most Rialto nad Canale Grande. Rejs powrotny łódką. Przejazd w okolice Loreto. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg (2).

DZIEŃ IV – 16.05.2020 : Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do LORETO – wizyta w Sanktuarium Maryjnym z Świętym Domkiem oraz na cmentarzu żołnierzy polskich. W dalszej kolejności przejazd na nocleg w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie się, obiadokolacja i nocleg (3).

DZIEŃ V – 17.05.2020: W tym dniu zamiast śniadania suchy prowiant – wczesny przejazd do Rzymu na uroczystości z okazji 100 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II. Po południu przejazd na Lateran: Bazylika św. Jana na Lateranie – katedra biskupa Rzymu oraz Święte Schody. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg (4).

DZIEŃ VI- 18.05.2020: Po śniadaniu przejazd na MONTE CASSINO: Msza Święta na cmentarzu żołnierzy polskich, wizyta w Muzeum Pamięci oraz spacer do opactwa św. Benedykta. Następnie przejazd do Pompei – modlitwa w Bazylice Matki Bożej Różańcowej, wizyta na stanowisku archeologicznym. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg (5).

DZIEŃ VII – 19.05.2020 : Po śniadaniu przejazd do WATYKANU – nawiedzenie grobu Św. Jana Pawła II oraz zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Po południu spacer po Rzymie barokowym (min. słynna Fontanna di Trevi) oraz śladami starożytnych Rzymian: Panteon, Forum Romanum, Kolosseum. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg (6).

DZIEŃ VIII – 20.05.2020 : Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do ASYŻU – miasta związanego z św. Franciszkiem oraz Klarą. Modlitwa w bazylice św. Klary, przejście historycznym centrum miasta oraz wizyta w Bazylice Św. Franciszka. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach Florencji, obiadokolacja i nocleg (7).

DZIEŃ IX – 21.05.2020: Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd na obrzeża FLORENCJI: przejazd tramwajem do centrum. Zwiedzanie miasta w którym narodził się renesans. Modlitwa w Kościele Santa Croce – miejsca pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Spacer do gotyckiej Katedry Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego, obok której zobaczymy Wieżę Giotta i Baptysterium. Przejazd tramwajem do autokaru, następnie przejazd w kierunku Padwy: zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg (8).

DZIEŃ IX – 22.05.2020: Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Padwy – modlitwa w bazylice św. Antoniego oraz nawiedzenie bazyliki św. Justyny. Następnie wyjazd w drogę powrotną do Polski, przyjazd na miejsce zbiórki w nocy 22/23.05.2020

Codziennie Msza Święta, w miarę możliwości w nawiedzanych sanktuariach.

Zainteresowanych pielgrzymką prosimy o kontakt z ks. Piotrem Borgoszem:

tel. 33 8166933 mail: karpackie@diecezja.bielsko.pl

Zapisy z wpłatą zaliczki (500 zł). Reszta (1390 zł) płatna do 30 kwietnia br. Należność 120 EUR – płatne w autokarze.

Dane biura pielgrzymkowego:

COUNTRY TRAVEL Małgorzata Firlejczyk

34-322 Gilowice, ul. Za Wodą 22

NIP: 5532418010, REGON: 382707730

Nr wpisu do rejestru organizatorów turystyki i pośredników: 1388

Nr konta: ING Bank Śląski S.A 36105010701000009711544792

Kontakt w sprawie oferty: +48 506 416 219