Aktualności Zaproszenia

„Beskidzka Bitwa na Kolędy” w naszym kościele – relacja

W minioną sobotę, 1 lutego, o godz. 19:00, tuż przed Świętem Ofiarowania Pańskiego, które kończy w Polsce okres śpiewania kolęd, odbył się w naszym kościele Koncert-Konkurs Kolęd i Pastorałek „Beskidzka Bitwa na kolędy”.

W tym roku wzięły w nim udział 3 zespoły:
– Zespół z Czarnogóry, który zaśpiewał staro serbskie kolędy,
– Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Beskidzkiej z Mesznej, który bardzo żywo grał i śpiewał polskie kolędy i pastorałki w tradycyjnym, folklorystycznym stylu,
– Zespół folklorystyczny Panevy z Białorusi, który kolędował w bardzo żywym i energicznym stylu … grając, śpiewając i tańcząc, porwał w rytm białoruskiego kolędowania większość osób uczestniczących w koncercie.

Dzień później, tj w niedzielę 2 lutego, czyli w Święto Ofiarowania Pańskiego wspomniane wyżej zespoły, wraz z jeszcze innymi, wzięły udział w Konkursie Kolęd i Pastorałek „Beskidzka Bitwa na kolędy”, który odbył się w kościele w Bystrej.
W przyszłym roku, w naszym kościele, najprawdopodobniej odbędzie się kolejny koncert z tego cyklu, i już teraz na niego zapraszamy.


Poniżej fotorelacja z wydarzenia

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav