Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE

22.03.2020 – 29.03.2020

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE

MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE (w związku z zaistniałą sytuacją) będą odprawiane o zwykłych godzinach, jednak przypominamy, że uczestniczyć w nich mogą jedynie osoby, związane z daną intencją mszalną. Jest to zarządzenie naszego księdza Biskupa ordynariusza. Ksiądz Biskup udziela wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
POZOSTAŁE NABOŻEŃSTWA (Drogi krzyżowe, Gorzkie Żale, i inne) są jak na razie zawieszone.
ZOSTAŃ W DOMU – to apel Ministra Zdrowia w związku z zaistniałą sytuacją epidemii. Chodzi nie tylko, aby siebie nie zarazić, ale również, aby nie doprowadzić do sytuacji, że przechodzi się chorobę bezobjawowo a jednocześnie, przenosząc wirusa, doprowadza się do zakażenia innych.
SPOWIEDŹ ŚW. – przed mszami św., dodatkowo w dni powszednie od 17:00 do 18:00 oraz po wieczornej mszy św. – aż do ostatniego penitenta. Spowiedź jest też możliwa w innych godzinach po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym z kapłanem dyżurującym. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (798 296 500 lub 33 816 69 33).
ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – w kaplicy – w niedziele godz. 13:00-17:00. W dni powszednie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00; zakończenie – przed mszą św. wieczorną. Pamiętajmy jednak, aby i w tej sytuacji nie było jednocześnie w kaplicy zbyt wielu osób jednocześnie.
KLERYK Z NASZEJ PARAFII – Maciej Pawlik, alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie ma zamiar przyjąć święcenia diakonatu w maju 2020 roku. Prosimy o modlitwę w jego intencji.
„BÓG ZAPŁAĆ” ZA WSZELKIE OFIARY NA DZIAŁALNOŚĆ PARAFII jak również bieżące rachunki. Prosimy o korzystanie w tym względzie z internetowych przelewów bankowych.