Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

26.04.2020 – 03.05.2020

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE są odprawiane o zwykłych godzinach. Może w nich mogło uczestniczyć (wg nowych decyzji władz państwowych i kościelnych) maksymalnie sto osób. Podczas uczestnictwa w nich obowiązuje noszenie maseczek lub chust zasłaniających usta i nos. W ławkach prosimy zajmować wyznaczone miejsca. Wciąż zalecamy przyjmować komunię św. na rękę, zachowując zasad liturgiczne…

DYSPENSA – od obowiązku uczestnictwa we mszy św. w niedziele i święta, zgodnie
z decyzją ks. Biskupa ordynariusza, obowiązuje nadal, do odwołania. Podobnie istnieje możliwość pojednania się z Bogiem poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego.

SPOWIEDŹ ŚW. – osoby, które pragną z niej korzystać, prosimy, aby podchodziły bezpośrednio do kapłanów. Można się umówić na spowiedź w ciągu dnia, dzwoniąc na telefon parafialny.

UROCZYSTOŚCI ZWIĄZANE Z PRZYJĘCIEM SAKRAMENTÓW (pierwsza komunia św., bierzmowanie) w naszej parafii zostają przełożone na późniejsze terminy, najprawdopodobniej już po wakacjach.

RÓŻANIEC JASNOGÓRSKI – we wtorek o godz. 17:30.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY – w środę o godz. 17:30.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE – ku czci Najświętszej Maryi Panny – codziennie, od piątku, przez cały miesiąc maj – w tygodniu o godz. 17:30 a w niedziele o godz. 16:30.

PIERWSZY PIĄTEK I PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA przypadają w tym tygodniu. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16:30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe – rano – po Mszy św. o godz. 8:00, popołudniu – przed Mszą św. o godz. 18:00. W piątek przypada również liturgiczne wspomnienie św. Józefa Robotnika.

UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI w tym roku będziemy obchodzić w najbliższą sobotę – 2 maja (ze względu na przypadającą 3 maja niedzielę wielkanocną, która ma pierwszeństwo obchodu liturgicznego). Msze św. w sobotę o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00.

PODZIĘKOWANIA – składane są wszystkim, którzy okazują wsparcie w pokryciu bieżących kosztów utrzymania kościoła. Za tydzień składka na potrzeby diecezji.

DODATKOWE MSZE ŚW. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ – jak na razie podtrzymujemy – o godz. 6:00, 15:30 oraz o godz. 20:00.