Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

03.05.2020 – 10.05.2020

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE są odprawiane o zwykłych godzinach. Może w nich uczestniczyć (wg nowych decyzji władz państwowych i kościelnych) maksymalnie 100 osób. Podczas uczestnictwa w nich obowiązuje noszenie maseczek lub chust zasłaniających usta i nos. W ławkach prosimy zajmować wyznaczone miejsca. Wciąż zalecamy przyjmować komunię św. na rękę, zachowując zasad liturgiczne i porządkowe.

DYSPENSA – od obowiązku uczestnictwa we mszy św. w niedziele i święta, zgodnie z decyzją ks. Biskupa ordynariusza, obowiązuje nadal, do odwołania. Podobnie istnieje możliwość pojednania się z Bogiem poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego.

SPOWIEDŹ ŚW. – osoby, które pragną z niej korzystać, prosimy, aby podchodziły bezpośrednio do kapłanów. Można też umówić się na spowiedź w ciągu dnia, dzwoniąc
na telefon parafialny.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE – ku czci Najświętszej Maryi Panny – w dni powszednie o godz. 17:30 a w niedziele o godz. 16:30. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę – w ramach nabożeństw majowych.

ŚWIĘCENIA DIAKONATU kleryka z naszej parafii Macieja Pawlika będą miały miejsce w najbliższy piątek (8 V) w Skoczowie. Ze względu na obowiązujące ograniczenia będzie w nich mogła wziąć udział jedynie najbliższa rodzina. Tym bardziej polecamy Macieja i jego przyszłą posługę diakońską modlitwie nas wszystkich.

PODZIĘKOWANIA – składane są wszystkim, którzy okazują wsparcie w pokryciu bieżących kosztów utrzymania kościoła. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na potrzeby diecezji.

KOLEKTA CHARYTATYWNA – dziś przy wyjściu z kościoła – na doraźną pomoc tym, którzy przychodzą o nią prosić. Bóg zapłać w imieniu tych, którzy otrzymają wsparcie.

KOLEKTA MIESIĘCZNA – na nasz kościół – w przyszłą niedzielę, przeznaczona będzie na trwający remont toalet w domu katechetycznym (dotychczas wymieniono już instalację wodno-kanalizacyjną, gazową oraz elektryczną).

PRASA RELIGIJNA znajduje się na stoliku przy wyjściu od strony zakrystii. Możemy ją nabywać zostawiając należność w koszyku.

DODATKOWE MSZE ŚW. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ – jak na razie podtrzymujemy – o godz. 6:00, 15:30 oraz o godz. 20:00.