Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – NIEDZIELA

31.05.2020 – 07.06.2020

NIEDZIELA

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE – Od dziś jak wiemy nie ma ograniczeń co do ilości osób podczas nabożeństw, ale pozostaje obowiązek zasłaniania nosa i ust oraz zachowania bezpiecznego dystansu (ok. 2m). Dlatego też pozostawiamy, jak na razie do wakacji, niektóre z dodatkowych Mszy św. niedzielnych. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 a także o 17:00 i o 20:00. Nie będzie już mszy św. o 15:30.

SPOWIEDŹ ŚW. – Ze względu na większą ilość osób w kościele i kaplicy spowiadamy już w konfesjonałach. Folie w konfesjonałach są dezynfekowane. Można nadal umawiać się na spowiedź indywidualne w ciągu dnia.

ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA – w poniedziałek (1 VI). Jutro również Dzień Dziecka. Pamiętajmy o najmłodszych w modlitwie i nie tylko

RÓŻANIEC JASNOGÓRSKI we wtorek o godz. 17:30; Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę również o godz. 17:30.

ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA – Święto wprowadzone przez papieża Benedykta XVI – w czwartek (4 VI).

PIERWSZY CZWARTEK, PIĄTEK I PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA przypadają w tym tygodniu. Stosowne nabożeństwa – rano po Mszach św. o godz. 8:00.
W czwartek wieczorem modlitwa prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ.

W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16:30. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. w piątek.

W sobotę po Mszy św. o godz. 8:00 – modlitwa różańcowa. Będzie również możliwość skorzystania przez chorych i starszych z sakramentów św. w ramach odwiedzin w domach. Osoby te prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ przypada w przyszłą niedzielę. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Diecezji.

DYSPENSA OD UCZESTNICTWA W NIEDZIELNEJ MSZY ŚW. obejmująca wszystkich wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostaje od przyszłej niedzieli zawężona do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem.

PODZIĘKOWANIA – składane są wszystkim, którzy okazują wsparcie w pokryciu bieżących kosztów utrzymania kościoła.

PRASA RELIGIJNA znajduje się na stoliku przy wyjściu od strony zakrystii. Możemy ją nabywać zostawiając należność w koszyku.