Ogłoszenia – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – NIEDZIELA

07.06.2020 – 14.06.2020

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE – o zwykłych godzinach; w niedziele – dodatkowo o 6:00, 17:00 i 20:00. Nie będzie już Mszy św. o 15:30.

RÓŻANIEC JASNOGÓRSKI we wtorek o godz. 17:30; Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę również o godz. 17:30.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA – w czwartek (11 VI). Msze św. tak jak w niedziele (dodatkowo o 6:00, 17:00 i 20:00). Procesja Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 10:30. Na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie dzieci z klas czwartych – będzie to zarazem ich rocznica pierwszej komunii św. Procesja Bożego Ciała będzie tylko dookoła kościoła.

PROCESJE EUCHARYSTYCZNE – w dni powszednie oktawy Bożego Ciała, wraz ze śpiewem Litanii do NSPJ, będą po Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy na nie dzieci do sypania kwiatów, asystę liturgiczną, osoby do niesienia sztandarów i świec. Zarówno podczas Mszy św. jak i procesji obowiązuje wiernych noszenie chust bądź maseczek.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE – drugie w tym roku – w sobotę (13 VI). Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 18:00, po niej Różaniec i procesja eucharystyczna.

DYSPENSA OD OBOWIĄZKU UCZESTNICTWA W NIEDZIELNEJ MSZY ŚW. od dziś przysługuje jedynie osobom starszym, chorym i odczuwającym lęk przed zarażeniem.

PODZIĘKOWANIA – składane są wszystkim, którzy okazują wsparcie w pokryciu bieżących kosztów utrzymania kościoła. Bóg zapłać również za dzisiejszą składkę przeznaczaną na potrzeby diecezji. Za tydzień kolekta na nasz kościół, konkretnie na dokończenie remontu toalet w domu katechetycznym.

100 ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEJ OJCZYZNY Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przypada w tym roku, dokładnie w przyszły piątek (19 VI). Z tej okazji, aby nas przygotować do osobistego poświęcenia się Sercu Jezusowemu, w najbliższą niedzielę kazania będzie głosił sercanin – ks. Czesław Bloch.

PRASA RELIGIJNA znajduje się na stoliku przy wyjściu od strony zakrystii. Możemy ją nabywać zostawiając należność w koszyku.