Aktualności Odkupiciel

LITURGIA // Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – piątek – 19 czerwca 2020 – 879/23

„Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem.” (Mt 11,29ab)

Nasz Bóg ma serce. W swoim Synu oddał je ludziom, odsłonił na zranienie, lecz rana zadana Jezusowi na krzyżu nie okazała się śmiertelna, przeciwnie – życiodajna. Ojcowie Kościoła mówią: jak z boku Adama powstała Ewa, tak z boku Chrystusa narodził się Kościół, czyli my, wierzący. Ta rana już się nigdy nie zabliźniła. Z Serca Jezusa wciąż wypływa życie i udziela się wszystkim, którzy się do Niego zwracają. Jezu, przez cały miesiąc czcimy Twoje Serce otwarte dla nas, a dziś jeszcze mocniej wołamy, byś przemienił nasze serca na wzór Twego!

o. Jacek Szymczak OP
(źródło: „Oremus” czerwiec 2009, s. 81 / mateusz.pl – komentarz do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa)