Aktualności Zaproszenia

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) – 11 czerwca 2020 – fotorelacja

W czwartek, 11 czerwca, obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (tzw. Boże Ciało). W tym roku, z racji trwającej wciąż jeszcze epidemii, nie była możliwa tradycyjna procesja ulicami naszego osiedla. Uroczystą Mszę św. rozpoczęliśmy w tym roku później niż we wcześniejszych latach, bo o godz. 10:30. Po niej wyruszyliśmy w uroczystą procesję dookoła naszego kościoła parafialnego. Uroczystość przedłużyła tradycyjna tzw. Oktawa Bożego Ciała, podczas której również wyruszaliśmy z procesją dookoła kościoła, w tygodniu po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz. 16:30, tj przed Mszą św. o godz. 17:00. Uroczysty obchód Bożego Ciała, zakończyliśmy w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Mszą św. o 16:30 i procesją po tejże Mszy.

Dziękujemy wszystkim, którzy podejmowali w te dni jakiekolwiek posługi czy to w samą uroczystość czy też podczas oktawy, a także wszystkim tym, którzy uczestniczyli w Mszach Św. i procesjach w tym czasie. Dziękujemy wszystkim, którzy w ten sposób dali Świadectwo Wiary w Trójjedynego Boga, podążając za Nim w procesji eucharystycznej, i oddając Cześć Temu, który jest realnie obecny w Najświętszym Sakramencie.

————————————————————-

Poniżej można obejrzeć zdjęcia z Uroczystej Mszy św. i procesji eucharystycznej w Boże Ciało – za ich wykonanie dziękujemy panu Marcinowi Kwaterskiemu.