Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

09.08.2020 – 16.08.2020

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE – kolejne w tym roku – w czwartek (13 VIII). Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19:00, po niej Różaniec i procesja z figurą Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy

POZOSTAŁE LITURGICZNE WYDARZENIA NADCHODZĄCEGO TYGODNIA:
w poniedziałek – (10 VIII) – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
we wtorek (11 VIII) – wspomnienie św. Klary; w piątek (14 VIII) –
uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika, patrona naszej Diecezji.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP przypada w najbliższą sobotę. Jest to zarazem Święto Wojska Polskiego a w tym roku również szczególna, bo 100. rocznica Bitwy Warszawskiej. Zapraszamy na modlitwę w intencji naszej Ojczyzny. Msze św. będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę z tym, że wieczorem Msza św. o godz. 18:00, a po niej Koncert.

KONCERT z okazji 100. ROCZNICY CUDU NAD WISŁĄ – w sobotę o godz. 19:00 w ramach Dni Muzyki Kameralnej i Organowej jakie odbywają się w naszym mieście. Wystąpią Dorota Gibiec-Kurowska – sopran; Joanna Lis – waltornia; Piotr Sadowski – skrzypce z orkiestrą im. Telemana. W programie koncertu utwory Vivaldiego, Haydna, Bacha i Hendla. Wstęp wolny.

RÓŻANIEC JASNOGÓRSKI we wtorek o godz. 17:30; Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę również o godz. 17:30.

PODZIĘKOWANIA SKŁADAMY ZA DZISIEJSZĄ SKŁADKĘ przeznaczaną na opał na zimę.

WSPÓLNOTA ŻYWEGO ROŻAŃCA oraz AKCJA KATOLICKA z naszej Parafii organizują pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie. Wyjazd w sobotę o godz. 9:30. Zapisy w zakrystii.

Po Mszach o godz. 7:30, 9:00 i 10:30

zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej.