Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – Niedziela

22.11.2020 – 29.11.2020

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA którą obchodzimy w dniu dzisiejszym daje nam możliwość zyskania odpustu zupełnego odmawiając Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi, co też uczynimy za chwilę. Pamiętajmy o dopełnieniu zwykłych warunków odpustu.

LITURGICZNE OBCHODY BIEŻĄCEGO TYGODNIA: we wtorek (24 XI) – wspomnienie św. męczenników wietnamskich: Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

RÓŻANIEC JASNOGÓRSKI – we wtorek o 17:30; w środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy również o 17:30.

KATECHEZA DOROSŁYCH – we wtorek po wieczornej Mszy św. – w kościele.

WSPÓLNOTA MIŁOŚĆ I ŁASKA CHRYSTUSA zaprasza na dodatkową Mszę św. w środę o godz. 19:00.

WSPÓLNOTA WIECZERNIK spotyka się w czwartek w ramach Mszy św. o godz. 18:00. Po Mszy spotkanie, z modlitwą za zmarłych, w kościele.

ODPUST ZUPEŁNY za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać (zgodnie z dekretem papieża Franciszka) przez cały miesiąc listopad nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za zmarłych i spełniając zwykłe warunki odpustu (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwę w intencjach Ojca Świętego oraz zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).

WYPOMINKI (całoroczne) z prośbą o modlitwę za zmarłych można jeszcze składać w zakrystii i kancelarii.

PRZYSZŁA NIEDZIELA – to już Pierwsza Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Dodatkowa Msza św. będzie również o godz. 6:00. W najbliższą sobotę na Mszy św. o godz. 18:00 poświęcimy opłatki, które będzie można już nabywać wraz ze świecami Caritas (Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom).