Aktualności Zaproszenia

XXII Parafialna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej – relacja

11 listopada 2022 – XXII Parafialna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej – relacja z odrobiną historii

W roku 2000, w Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopada, wyruszyliśmy bardzo licznie (11 autokarów i bardzo wiele samochodów prywatnych) na parafialną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapoczątkowało to nową tradycję w naszej parafii, którą po dzień dzisiejszy jest doroczne parafialne pielgrzymowanie do Matki Bożej Kalwaryjskiej. Tradycję tę, w 2020 roku, przerwała jedynie, trwająca wtedy pandemia, jednak już w kolejnym roku (2021), ponownie pielgrzymowaliśmy.
Tak samo i w tym roku … w piątek 11 listopada czyli Narodowe Święto Niepodległości, kontynuując wieloletnią tradycję, już po raz 22. pielgrzymowaliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej.
Licznie zgromadzeni, zapełniając Bazylikę, uczestniczyliśmy we Mszy św. o godz. 10:00. Przewodniczył jej emerytowany Proboszcz, budowniczy naszego kościoła, Ks. Prałat Jerzy Fryczowski, a kazanie wygłosił obecny Proboszcz, Ks. Piotr Borgosz. Po przerwie na posiłek, wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową – większość pielgrzymów uczestniczyła w niej na Dróżkach Kalwaryjskich wraz z ks. Proboszczem i Wikarymi, natomiast pozostali pielgrzymi uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, prowadzonej przez Ks. Prałata, w Krużgankach Kalwaryjskich.