Oaza Młodzieżowa

Piątek, godzina 18:00 (Msza Święta), godzina 19:00 (spotkania w salkach)

Nasz instagram

Nasz Tiktok

Oaza młodzieżowa to wspólnota Ruchu Światło-Życie, w której swoją formację przeżywa młodzież naszej Parafii. Od września 2023 r. naszym moderatorem został ks. Bartłomiej Pluta, który współpracuje z grupą animatorów. Jednak najważniejsi są uczestnicy wspólnoty, których obecnie jest około 30. Spotykamy się w każdy piątek. O godzinie 18.00 uczestniczymy we Mszy świętej, podczas której podejmujemy posługę liturgiczną i muzyczną. Po niej przechodzimy do domu katechetycznego. Tam mamy najpierw „spotkanie ogóle”, na którym są obecne wszystkie grupy z Animatorami. W tym czasie jest szkoła śpiewu, Nieszpory lub pogodny wieczór. Następnie rozchodzimy się na spotkania formacyjne już w mniejszych grupach (4-8 osobowych). To właśnie te spotkania pozwalają kształtować w nas Nowego Człowieka oraz podzielić się swoimi przeżyciami i zintegrować z grupą.

Dwa razy w roku wyjeżdżamy na trzydniowe Oazy Modlitwy, a w każde wakacje na letnie rekolekcje oazowe, które stanowią podsumowanie całego roku formacyjnego.

Oprócz spotkań typowo formacyjnych, duży nacisk kładziemy na integracje całej Wspólnoty Młodzieżowej, abyśmy także podczas zabawy mogli się nawzajem poznawać i ubogacać.

Całe towarzystwo jest bardzo zgrane, dlatego spotykamy się również w ferie, na przykład na kuligach, maratonach filmowych, wieczorach karaoke i innych tego typu atrakcjach – jesteśmy bardzo kreatywni. Nie brakuje też zabaw na dyskotece. Wspólnota pozwala nam poznawać ludzi o podobnych poglądach, a spędzony razem czas sprawia, że rodzi się tu wiele przyjaźni. Jednak naszym głównym celem jest poznawanie Boga, odkrywanie Go w codziennym życiu, a przede wszystkim naśladowanie i stawanie się do Niego podobnym. Do naszej Wspólnoty zapraszamy wszystkich, także Ciebie.